“Już 5 czerwca 2021 roku zapraszamy Was do wspólnego świętowania jubileuszowego XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000. Będzie ono wyjątkowe, choć znowu  w warunkach pandemii, stąd udział w nim dla większości będzie się wiązał  z uczestnictwem za pośrednictwem mediów. Pola Lednickie tego dnia pozostaną puste.  Żyjemy nadzieją, że nareszcie za rok zobaczymy się tu wszyscy.
Hasło tegorocznego Spotkania brzmi: „Usłysz”. To słowo przywołuje wiele znaczeń.  Jednak aby je przyjąć i odnieść do siebie – należy je usłyszeć. To ważne w perspektywie wiary i codzienności, gdyż tylko wtedy możliwa jest efektywna komunikacja i rzeczywista bliskość. Z pewnością osoba wierząca chce usłyszeć głos Boga, głos Kogoś, kto jest dla niej ważny, kto przychodzi z ważną wiadomością. O tym chcemy mówić podczas tegorocznego Spotkania i w tym chcemy pomóc. Pomóc usłyszeć, czyli być w konkretnych relacjach. Będziemy więc uczyć się słuchać w odpowiednich do tego warunkach, gdy wyzwolimy się z mnóstwa bodźców – to wiąże się z przywołanym obrazem pustyni. Ta przestrzeń uwrażliwia na to, co ważne, ale jest wymagająca.
Postacią, która staje się w tym roku naszym szczególnym przewodnikiem, jest Jan Chrzciciel. On prowadził swoich uczniów do chrztu w Jordanie, lecz to stanowi jakby wstęp do poznania Tego, który „idzie za nim” – Jezusa Chrystusa. Odkrywamy więc z jego pomocą przestrzeń wiary, tej przeżywanej indywidualnie, ale i we wspólnocie Kościoła, i w relacjach z innymi ludźmi. Uczestnictwo w takich złożonych relacjach pomaga nam we właściwych wyborach, w podejmowaniu decyzji o wierze, i determinowanej nią ścieżce życia każdego z nas.
Tradycyjnie już zwieńczeniem  Spotkania Młodych będzie akt wyboru Chrystusa, przypieczętowany przejściem przez Bramę III Tysiąclecia. Przygotowaniu jubileuszowego Spotkania Młodych oraz samemu Spotkaniu towarzyszyć będzie entuzjazm wyrażany przez lednickie tańce i muzykę. Gromadźmy się w naszych wspólnotach, aby przygotować się na to święto młodego Kościoła i w nim uczestniczyć! Kiedy ustanie czas pandemii, Pola Lednickie i Dom na Polach Lednickich będą dla wszystkich otwarte, wrócą regularne spotkania i z nową energią podejmiemy nowe projekty i inicjatywy.
Bądźmy razem! Do zobaczenia!”
Wojciech Surówka OP

Plan godzinowy

12.00 - Anioł Pański z Pól Lednickich

12.10 - Studio LIVE

15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia z Pól Lednickich

15.45 - Konferencja „USŁYSZ” - o. Jacek Szymczak OP

16.15 - Studio LIVE

18.00 - Oficjalne rozpoczęcie jubileuszowego, XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000

18.30 - CZĘŚĆ I - PUSTYNIA

19.30 - CZĘŚĆ II - SUMIENIE

20.00 - Msza Święta

21.00 - CZĘŚĆ III - CHRYSTUS

21.30 - Adoracja

21.45 - Akt Wyboru Chrystusa

22.00 - Przejście przez Bramę-Rybę, Zakończenie

Bądźcie z nami na naszym kanale Lednica2000 na Facebooku oraz YouTube! https://www.youtube.com/watch?v=IIqEfTEQXAw

Kochani! Udostępnijcie swoim znajomym i rodzinie transmisję na żywo z XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000!

Bądźcie z nami na social mediach używając hasztagów #lednicawdomu #6czerwca i #lednica2000.

Więcej zdjęć i relacji znajdziecie na naszym:

Facebooku - @lednica2000

Instagramie - @spotkanialednica2000

Snapchacie - @lednica2000

Wszystkie informacje na temat XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 #lednicawdomu: https://www.lednica2000.pl