PROGRAM SPOTKANIA

godz. 8.00 Otwarcie Pól Lednickich

godz. 12.00 Anioł Pański

I część Zwołanie

godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

godz. 15.50 Konferencja

godz. 16.30 Procesja Orłów

godz. 17.00 Uroczyste rozpoczęcie XXVII Spotkania Młodych LEDNICA2000

II część Posilenie

godz. 18.00 Świadectwo

godz. 20.00 Msza Święta

III część To czyńcie

godz. 22.30 Konferencja Idź za Barankiem

godz. 23.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 23.40 Akt wyboru Chrystusa

godz. 00.00 Przejście przez Bramę Rybę

Pod hasłem „Idź za Barankiem” odbędzie się dziś XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych „Lednica 2000”. „Chcemy razem odkrywać Baranka Bożego. Chcemy razem odkrywać tajemnicę Eucharystii. Eucharystia potrzebuje wspólnego zgromadzenia, dlatego tym bardziej zapraszamy Was w tym roku na Lednicę” - napisał w zaproszeniu do młodzieży o. Tomasz Nowak OP, duszpasterz Lednicy 2000.
 
Ojcowie dominikanie przejęli w tym roku od Stowarzyszenia LEDNICA 2000 im. o. Jana W. Góry OP organizację spotkań młodzieży na Polach Lednickich w pobliżu Gniezna, a od 1 września br. także odpowiedzialność za Dom Spotkań i Ośrodek Duszpasterski na Polach Lednickich.
 
Zapraszając na Lednicę, o. Tomasz Nowak OP jednocześnie tłumaczy wymowę hasła XXVII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych. Przypomina ono, że idąc za Barankiem, jego uczestnicy tworzą wspólnotę. Są powołani do tego, by razem tworzyć Trzecie Tysiąclecie. Takim ich wspólnym dziełem są od lat Ogólnopolskie Spotkania Młodych. „Widzimy to w Ewangelii św. Jana Chrzciciela, który mówi: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata (J 1,29). Idą najpierw za nim św. Jan i św. Andrzej, a potem kolejni Apostołowie. A dzisiaj przychodzi czas na nas! Mamy nadzieję, że my również, jako uczniowie Jezusa, odnajdziemy się w tym temacie” – zaznacza dominikanin.