Drodzy członkowie UTW w Rudach i mieszkańcy Rud.

Wielu z nas ma na naszym rudzkim cmentarzu groby swoich bliskich, i zapewne już cieszyło się na celebrację jakże ważnego dla nas święta. W końcu tam spoczywają nasi najbliżsi, a i groby innych, których już nie ma kto odwiedzić,  właśnie w tym dniu były odwiedzane przez zupełnie obcych im członków naszej społeczności parafialnej. Niestety z przyczyn, które wszyscy doskonale znamy, rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy. Nie nam osądzać słuszność tej decyzji. Wielu ogarnął smutek i żal.

Dlatego UTW w Rudach wraz z portalem rudy24 ogłasza akcję „ZAPAL ZNICZ U SIEBIE W DOMU”. Prosimy, aby wszyscy chętni zapalili w dniach 31.10 i 01.11 znicze w widocznych, bezpiecznych miejscach np. altanach, schodach wiodących do domu, na podwórzu lub innych widocznych miejscach. Niech to będzie naszym widocznym znakiem zjednoczenia się z tymi, którzy odeszli przed nami.

Prosimy wszystkich chętnych, skoro nie możemy iść na cmentarz  do wzięcia udziału w tej dobrej sprawie, w końcu to o pamięć naszych bliskich chodzi.

Zarząd UTW Rudy

Rudy, 30.10.2020r.