W dniu wczorajszym podczas XXII sesji Rady Miejskiej (która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej) radny Radosław Kasprzyk zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej oraz mandatu radnego, by od dziś (22.07.2020) objąć funkcję prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej (GPWiK). Kasprzyk zastąpi na tym stanowisku dotychczasowego prezesa (GPWiKMariana Kostkę. Podczas obrad wyjaśnienia tej sytuacji nie padły (zobacz wideo sesji - od 1:43:07). Według prawa o samorządzie nie może jednoczenie wypełniać mandatu radnego i dlatego decyzja o rezygnacji z funkcji. Nowego przewodniczącego Rady Miasta z pośród kandydatów poznamy prawdopodobnie na XXIII Sesji Rady Miasta.

Już niebawem wojewoda śląski zarządzi wybory uzupełniające. Dla przypomnienia Radosław Kasprzyk (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Dla Mieszkańców) startował z okręgu numer 2 (ulice: Generała Bema, Roberta Lewandowskiego od 4A do końca numery parzyste). Właśnie tych mieszkańców z tego rejonu czekają wybory uzupełniające. Przy ostatnich wyborach Radosław Kasprzyk otrzymał 183 głosy (55.45%). Natomiast Małgorzata Rutkowska (Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Gmina Wspólnym Domem”) uzyskała wówczas 147 głosów (44.55%). 

Obszerny artykuł przeczytają państwo na ramach portalu nowin - zobacz

Na XXII Sesji Rady Miasta Burmistrz Paweł Macha uzyskał absolutorium na podstawie przedstawionego raportu o stanie gminy Kuźnia Raciborska za rok 2019 - zobacz