Przyjdź do Ogrodów Wyobraźni!

Nie masz planów na weekend? Zastanawiasz się nad prezentem dla bliskich? Wyobraź sobie, że możemy Ci w tym pomóc. Przyjdź na „Mikro festiwal arteterapii – ogrody wyobraźni” – organizowany przez Fundację Centrum Rozwoju NoDrama 1- 2 grudnia
w Katowicach. W programie: bajkoterapia, drama, rękodzieło. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Czy istnieje miejsce gdzie ludzie mogą tworzyć dla innych, gdzie dają z siebie tyle samo ile dostają? Gdzie mogą zrozumieć drogę swojego życia i jednocześnie spędzić czas z rodziną? Gdzie młodzież może nauczyć się odkrywać swój własny potencjał dobrze się przy tym bawiąc? Właśnie takim miejscem jeszcze bardziej stanie się Centrum Organizacji Pozarządowych w dniach 1 – 2 grudnia i to za sprawą „Mikro festiwalu arteterapii – ogrody wyobraźni”.

W pierwszy grudniowy weekend przeprowadzimy 7 warsztatów: 2 dotyczące rękodzieła,
2 dotyczące bajkoterapii z elementami coachingu, 2 dotyczące dramy oraz warsztat podsumowujący cały cykl z muzycznym akcentem. Zapraszamy. Każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Agnieszka Pryca Prezes Zarządu Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama.

Udział w projekcie jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona. Konieczne jest wysłanie zgłoszenia na maila: zapisy@nodrama.org.pl lub wypełnienie formularza, którego link można znaleźć
w wydarzeniu na facebooku.

W niedzielę - 2 grudnia o godz. 17.30 nastąpi muzyczne podsumowanie festiwalu. Wystąpi zespół pieśni i tańca „Rudzianie” im. Jana Mazura.

Patronat nad projektem objęło Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

Celem projektu jest włączenie mieszkańców śląska w działania arterapeutyczne. Dodatkowo czas przygotowań przedświątecznych pozytywnie wpłynie na wspólne przeżywanie sztuki, motywację do tworzenia, obdarowywania siebie wzajemnie. Harmonogram wydarzenia jest dostępny na stronie: www.nodrama.pl lub na facebooku Nodrama- be creative – Fundacja NoDrama.

Organizatorem projektu jest Fundacja Centrum Rozwoju NoDrama. Główne działania Fundacji to propagowanie metody dramy w edukacji i działania na rzecz osiągania zmiany społecznej, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wyrównywanie szans grup defaworyzowanych.

Partnerem projektu jest: Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek w ramach programu Mikrogranty.