Raciborski strumień Pieszej Opolskiej Pielgrzymki rozpoczął swój marsz. Pątnicy do Częstochowy dotrą w najbliższą sobotę (17.08). Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Obdarowani Duchem - wdzięczni i odpowiedzialni”. Nawiązuje ono do tegorocznego programu duszpasterskiego w Polsce (pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”).Opolska pielgrzymka składa się z 5 strumieni: raciborskiego, opolskiego, nyskiego, kluczborskiego oraz głubczyckiego. Każdy z nich wyrusza z innych miejsc i do pewnego momentu wędruje swoją trasą, by w kolejne dni pielgrzymowania połączyć się z głównym strumieniem z Opola.
W tym roku po raz pierwszy pielgrzymi Pieszej Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, zarówno ci, którzy wyruszą na pielgrzymi szlak, jak również pielgrzymujący duchowo, będą mogli skorzystać z Aplikacji Mobilnej Bonafide.Należy ją pobrać z Internetu (Sklep Google Play) wpisując nazwę «Bonafide». Po zainstalowaniu należy założyć swoje konto podając swoje podstawowe dane, a następnie wybrać naszą diecezję i odpowiedni strumień pielgrzymki. Aplikacja zawiera wszystkie przydatne informacje dla pielgrzymów (regulamin, dane kontaktowe, informator pielgrzyma) jak również pomoce duchowe (konferencje, rozważania, czytania, informacje liturgiczne, śpiewnik, modlitewnik). Ponadto jest dostępna interaktywna mapa z trasą pielgrzymki, a każdy uczestnik może tworzyć kronikę pielgrzymki dodając swoje zdjęcia i komentarze. 
Tegoroczna aplikacja jest wersją testową, stąd prosimy o wyrozumiałość dla ewentualnych niedociągnięć lub błędów. Będziemy wdzięczni za opinie na jej temat oraz propozycje rozbudowania jej możliwości na przyszłość. Informacje te prosimy przekazywać do autora tegorocznej wersji aplikacji ks. Pawła Chyli (chylapawel91@gmail.com).